Dźwiękowe obroże antyszczekowe

Bardzo często okazuje się, że tymi najbardziej szczekliwymi psami są przedstawiciele małych ras. Nic dziwnego, w końcu małe rozmiary starają się nadrabiać robieniem wielkiego szumu i trzeba przyznać, że zazwyczaj skutecznie zwracają na siebie uwagę wszelkich osób w koło. Jak oduczyć takiego psa szczekania?


Tresura psa z wykorzystaniem obroży elektronicznych może być poparta tylko w przypadku osobników ważących powyżej 3,6 kg. Wiąże się to nie tylko z siłą impulsu korekcyjną, ale przede wszystkim z wagą urządzenia. Wychodząc na przeciw potrzebom użytkowników małych czworonogów wiele firm produkuje urządzenia dźwiękowe. Kiedy mikrofon wychwyci szczekanie psa, mały głośniczek wbudowany w obudowę emituje bardzo wysoki i nieprzyjemny dla psa sygnał dźwiękowy.


Obroża skutecznie daje sobie radę z przedstawicielami małych ras ponieważ te mimo, że bardzo głośne... są raczej strachliwe. Nieprzyjemny dźwięk skutecznie odwraca ich uwagę i oducza natarczywego szczekania. W urządzeniu marki PetSafe model Sonic Bark Control dzięki zastosowaniu baterii RFA-67 waga obroży to zaledwie 28 gram.