FAQ - Najczęściej zadawane pytania

 

Czym jest obroża antyszczekowa?

Obroże antyszczekowe są skutecznymi systemami treningowymi dla psów, które skutecznie oduczają czworonogi natarczywego wycia, szczekania czy ujadania. Najpopularniejszymi obrożami są obroże elektroniczne, jednak spotkać się możemy także z obrożami dźwiękowymi oraz sprayowymi. Obroże antyszczekowe są najskuteczniejszą metodą walki z nadmiernie głośnymi psami, polecaną przez wielu profesjonalnych treserów.

Ile czasu zajmuje tresura psa z obrożą antyszczekową?

W przypadku najskuteczniejszych obroży antyszczekowych - elektronicznych, tresura psa z obrożą trwa od 3 do 7 dni.

Jak przetestować działanie obroży elektronicznej?

Do większości zestawów elektronicznych obroży antyszczekowych dołączany jest mały tester w postaci diody obudowanej w kawałek plastiku. Końce tego testera przytykamy do elektrod w obroży a następnie mówimy głośno słowo "TEST" do mikrofonu, bądź w przypadku obroży z czujnikiem wibracji krtani pocieramy go szorstką stroną pilniczka. Jeśli obroża działa prawidłowo dioda powinna się zapalić.

Kiedy obroża jest poprawnie założona na szyi psa?

Obrożę na szyję psa należy założyć dosyć ścisło w ten sposób, aby między pasek obroży a skórę psa wszedł mały palec u ręki. Dzięki temu mamy gwarancję, że elektrody odpowiednio stykają się w z powierzchnią skóry psa. Jeśli pupil ma długą sierść należy wymienić elektrody w obroży na dłuższe. Jeśli elektrody w dalszym ciągu nie stykają się odpowiednio ze skórą psa, należy dokładnie wyczesać sierść na szyi lub delikatnie ją podciąć.

Jak dobrać odpowiednie urządzenie dla nieznanej mi rasy psa?

Najważniejszym decydującym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej obroży dla psa jest jego waga. Każda z obroży ma określone kategorie wagowe w jakich powinno się z niej korzystać. Dodatkowo warto zwrócić uwagę czy w zestawie jest para dłuższych elektrod dla psów o długiej i gęstej sierści.

Co to jest certyfikat ECMA?

Jest certyfikatem gwarantującym bezpieczeństwo naszych pupili. Wybierając produkty opatrzone logo certyfikatu ECMA mamy gwarancję, że sprzęt spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa i jak najbardziej jest przystosowany do pracy ze zwierzętami. Organizacja restrykcyjnie wprowadza też określone normy impulsów elektrostatycznych (ich siłę, maksymalną długość impulsu), oraz wymaga od producentów stosowania w urządzeniach różnych zabezpieczeń przed ich niekontrolowanym lub złym użyciem tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo psa pracującego z elektryczną obrożą.