Jeśli pies ciągle warczy

Pies warczący na wszystko i na wszystkich to dla właścicieli spory problem. Nie ma najmniejszych wątpliwości co do tego, że nie wolno zwierzęciu na takie zachowania pozwalać i w żadnym wypadku nie wolno ich tolerować. Warczenie to problem, któremu czoła należy przeciwstawić w jak najbardziej bezpośredni sposób.


Klasyczny przykład to warczenie na widok wchodzącego do pokoju dziecka. Jak zwierzę tego oduczyć? Trzeba podawać mu jakieś smakołyki, a kiedy dziecko pojawi się na horyzoncie i pies zaczyna warczeć, trzeba natychmiast przestać dawać mu smaczne kąski. Po kilku takich właśnie "treningach" skojarzy, że jeżeli będzie warczał, to o jakichkolwiek smakołykach może automatycznie zapomnieć.


Znacznie skuteczniejszym sposobem jest sięgnięcie po antyszczekową obrożę reagującą na wibracje krtani. Dzięki temu pies nie musi głośno szczekać, a obroża i tak wyłapie ruch krtani warczącego psa i skoryguje jego zachowanie impulsem elektrostatycznym. W obrożach takich jak Innotek BC-50E czujnik wibracji wbudowany jest w elektrody. Pamiętajmy jednak, że jeśli w momencie użytkowania obroży agresja psa rośnie należy zaprzestać korzystania z obroży oraz skontaktować się z zawodowym treserem.