Pies nadmiernie szczeka

Nadmiernie szczekający pies to bardzo uciążliwy problem nie tylko dla właścicieli, ale także dla całego otoczenia. Oduczenie zwierzęcia takiego nawyku to bardzo ciężka praca. W takiej sytuacji wiele osób decyduje się na zastosowanie antyszczekowej obroży.

 

Nie mniej jednak specjaliści zalecają, aby do takich rozwiązań podchodzić z dużą dozą ostrożności – pamiętać bowiem trzeba o tym, że nie chce się zwierzęciu zrobić krzywdy.

 

Jedną z przyczyn nadmiernego szczekania naszego pupila mogą być jakieś lęki, wówczas zastosowanie powyższej obroży może taki stan jedynie pogorszyć. Powinniśmy obserwować psa i dokładnie zwracać uwagę na to kiedy pies szczeka, czy szczekanie nasila się gdy zostaje sam w domu, itd. Wiele jest też psów, które po prostu mają to w nawyku, bo reprezentują taką, a nie inną rasę – chodzi w tym miejscu przede wszystkim o psy stróżujące, takie jak dla przykładu sznaucery. Pamiętajmy także, że bardzo głośne z natury są psy... najmniejsze. Takie jak Yorki, Ratlery. Swoje niewielkie rozmiary nadrabiają olbrzymim chartem ducha i wszędzie zaznaczają swoją obecność właśnie głośnym, piskliwym szczekaniem.

 

Bez względu na rasę i charakter zwierzęcia, zawsze zwracajmy uwagę na reakcje psa użytkującego elektroniczną obrożę. Jeżeli pies wykazuje wzmożoną agresję koniecznie skontaktujmy się z zawodowym treserem.