Obroże antyszczekowe z czujnikiem wibracji krtani

Nowinki techniczne pojawiają się w tej chwili w każdej dziedzinie rynku. Także producenci elektronicznych systemów treningowych od nich nie stronią, a wszystko po to by systemy były jeszcze dokładniejsze i aby tresura była jeszcze skuteczniejsza. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest z pewnością czujnik wibracji krtani.


W przypadku gdy obroża wyposażona jest tylko w mikrofon musimy liczyć się niestety z pewnymi uchybieniami. Mikrofon nie jest w stanie rozróżnić tego czy właśnie szczeka pies noszący obrożę, czy też pies stojący gdzieś obok. W takich chwilach może dojść do sytuacji gdzie pies noszący obrożę zostanie skarcony impulsem korekcyjnym mimo, że nawet nie warknął. Wybierając obrożę z wbudowanym czujnikiem wibracji krtani unikniemy takich sytuacji. Stanie się tak dlatego, że obrożą zareaguje tylko wtedy gdy wibrafon wychwyci drgania krtani.


Kolejną zaletą obroży z wibrafonem jest fakt, że obroża reaguje nie tylko na szczekanie, ale także na wycie, ujadanie i warczenie. W końcu nie każdy z nas ma problem ze szczekającym psem. Najciekawsze modele wyposażone są zarówno w czujnik wibracji krtani jak i mikrofon. W modelach takich jak SportDOG NoBark18 muszą wystąpić oba czynniki, aby obroża wysłała do elektrod impuls korekcyjny. Gwarantuje nam to zupełną skuteczność.